İktidara Giden Yolda Kurultay Ve Sonrası

Feray Karagöz
211OKUNMA
  www.corluda.com   31 Temmuz 2020

Türkiye’de, Cumhuriyet tarihinde ekonomide ,demokraside, yönetimde ve yönetişimde en ağır krizini yaşıyoruz. Türkiye’yi bu krizden kurtaracak, sorunları iyi analiz ederek geleceği inşa edeceğimiz bir çalışma prosesine ihtiyacımız var.
 
Bir karar alıyorsanız, o kararın hangi sorunları çözeceğini bilmeniz gerekir. Asıl soru şu: Biz sorunları kimlerle ve nasıl çözeceğiz?
 
Sorunlarımızı; deneyimli kadroların yanında yeni kuşak seçmene de hitap edecek politikalarla çözeceğiz. Var olan, denenmiş ve %25’i aşamayan kadrolarda radikal değişime gidecek ve tabandan gelen sese kulak vereceğiz.
 
Tabandan gelen ses ;
 
Özgürlük isteyen gençlerimizdir.
 
Her gün şiddete uğrayan, insan hakları konusunda asla pes etmeyen, eşitlik isteyen kadınlarımızdır.
 
İletişim özgürlüğü şiarı ile kalemini satmayan gazetecilerimizdir.
 
Alın terinin karşılığını alamayan, kazancını vergiye vererek çocuklarının geleceğini hipotek altına veren emekçilerimizdir.
 
Sayıları 1,5 milyona varan üniversite mezunu işsiz gençlerimizdir.
 
Yani 18 yıldır dejenere olan siyasi yönetim anlayışında mağdur olan vatandaşımızdır.
 
“Hedef iktidar” şiarı ile CHP olarak kurultayımızı tamamladık. Bu kurultay içerisinde fazlasıyla mesajlar içeriyor aslında. İyi okumak ve sonrasında süreci bu doğrultuda yönetmek “ İktidar” yolunda şart. Bu nedenle kurultay öncesinde fazlasıyla emek veren, mücadele eden ve ” İktidara odaklı” görev bilinci ile deneyimlerimi gözlemlerim ile birlikte birkaç bölümde sizinle paylaşmaya özen göstereceğim.
 
Takiptesiniz biliyorum

2020 © Tüm hakları saklıdır. Feray Karagöz