Çocuklarımız Ölmesin!..

Feray Karagöz
246OKUNMA
  Yorum Gazetesi   07 Mayıs 2014

Merhaba değerli dostlar,

23 Nisan 1920’de bağımsızlığımızın, demokrasimizin, Cumhuriyetimizin temeli atılmıştır. Bu nedenle EGEMENLİK Bayramı’dır. Atatürk bu bayramı yeni Türkiye’nin filizleri olan Türk çocuklarına bırakmıştır. Çünkü Atatürk için çocuk, üzerine titrenilmesi gereken, toplumun en değerli parçasıdır. Çocuklarımız eğitilerek yurda ve topluma yararlı duruma getirilir. Yurdun geleceği ve yücelmesi çocuğa verilen önem derecesiyle orantılıdır.

Çok değil daha iki hafta önce kutladık 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı. Dünyanın dört bir yanından gelen çocuklarla ülkemizin hemen hemen her yerinde coşkuyla neşe içinde çocuklarımız bayramlarını yaşadılar.

Peki YAŞAYAMAYANLAR…

Bir taraftan 23 Nisanı kutlayan Türkiye’mizde, diğer taraftan da son günlerde artan çocuk cinayetleri ile içimiz kan ağlamakta.

Her gün medyadan aldığımız çocuk cinayetleri haberleri kabusumuz oldu. Tarifi tanımsız bir acı ile yavrularımız için yüreğimiz yanıyor.

İnsanlığın mutluluğu ve dünyanın geleceği, çocukların korunması ve iyi yetişmesine bağlıdır. Atatürk çocukları geleceğin mühendisleri, doktorları, milletvekilleri olarak görmüştür. Yani geleceğe şekil verecek olan bugünün çocuklarıdır.

Gelecek çocukların elindedir. Bir çocuğun mutlu ve başarılı olmasının en öncelikli koşulu sevilmesi ve kendini güvende hissetmesidir. Gerek anne ve babası gerekse çevresindeki kişiler tarafından sevilen çocuklar ilerleyen yıllarda daha başarılı işlere imza atar. Bu nedenle tüm çocuklar sevilmeli ve bu sevgi onlara en doğru şekilde hissettirilmelidir. Çocuklar çok değerlidir, onları incitmemek gerekir.

Biz çocuklarımız için geleceğin varisleri için bu kadar sosyal ve siyasal politikalar doğrultusunda çalışmalar yaparken ne oldu da bu katiller (sayısını söylemeye dilim varmıyor) çocuklarımıza kıyıyorlar.

Ey katiller…

Modamı zannettiniz o minicik yürekleri katletmeyi. Çok mu hoşunuza gitti tecavüz edip onların son nefeslerindeki çığlıklarını duymak. Nasıl Bir vicdansızlıktır? Nasıl insanlıktır? Siz masum ve savunmasız bu yavruları öldürürken nasıl bir gafletteydiniz? Siz insan değilsiniz.

Son zamanlarda gündeme gelen İDAM cezasını öncelikle bu katiller için tekrar yürürlüğe girsin ister oldum.

Çocuklarımızın HAKKIDIR…

*Hepimiz tarafından sevilmek

*Kimse tarafından incitilmemek

*Her zaman güvende hissetmek

*Dört duvar arasında değil parklarda bahçelerde Özgürce oynamak

*Nefes almak

*Sürekli GÜLÜMSEMEK…

Kimsenin çocuklarımızın bu haklarını ellerinden almaya HAKKI yoktur.

Çocuklarımızın geleceğe umutla, sevgiyle ve güvenle gülümsemelerini her zaman yaşayabilmek ümidi ile…

Saygılarımla.

2020 © Tüm hakları saklıdır. Feray Karagöz