Suçsuz Ölüm!..

Feray Karagöz
253OKUNMA
  Yorum Gazetesi   19 Mart 2014

Geçen hafta insanlık bir kez daha öldü. Ve biz sadece bakıyoruz ve sessiziz…

Bir anne olarak içim sızlıyor. Empati kurmayı bile düşünemedim Berkin’in annesi için.

Berkin Elvan, Gezi eylemleri sırasında evinden ekmek almaya giderken kafasında isabet biber gazı kapsülü nedeniyle 16 Haziran 2013 tarihinde yaralandı. O tarihten itibaren önce Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ardından da Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tam 265 gündür yatan Berkin, 15. yaşına da komada girdi. 269. günün sonunda hayata gözlerini kapadı ve sonsuzluğa uyudu…

‘’Bir ülkeyi tanımak istiyorsanız, o ülkede insanların nasıl öldüğüne bakın…’’ –Albert Camus

Sadece Gezi olayları ile başlayan gerginliğin bedelini Ali İsmail Korkmaz, Ethem Sarısülük, Abdullah Cömert, Mehmet Ayvalıtaş, Ahmet Atakan, Medeni Yıldırım, Hasan Ferit Gedik ve en son olarak da Berkin Elvan ödedi.

Meydanlarda öldü bu gençler ve çocuklar. Bazılarına göre yanlış ama kendilerine göre doğru olan hayatı insan haklarına uygun olarak yaşamak için.

Gezi olaylarında oluşturulan seviyesiz ve haince olayların bedelini Türkiye Cumhuriyetinin gençlerine ve çocuklarına ödetenler utansın artık.

Gençlerimiz ve çocuklarımız değil midir bu ülkenin geleceği? Başta ülkeyi yönetenler olmak üzere, hepimizin görevi hukuk güvenliği altında, temel hak ve özgürlüklerini huzurla, umutla ve güvenle yaşayabilecekleri bir ortamı çocuklarımıza ve gençlerimize sağlamak ve sağlatmaktır.

Berkin uyanamadı ama son çaremiz; UYAN ARTIK TÜRKİYE!

2020 © Tüm hakları saklıdır. Feray Karagöz