Demokrasi Rafa Kalktı

Feray Karagöz
250OKUNMA
  www.corluda.com   10 Kasım 2016

Bir cehennmi yaşıyoruz ülke olarak.

Faşizme doğru gidiyoruz. Hak,hukuk,demokrasi rafa kalktı. Ohal adı altında her şey tek bir ağızdan yönetiliyor. Ama bunun adına  Faşizm denmiyor da, adam ülkemizi temizliyor işte deniliyor.

Allah aşkına kimse görmüyor mu tehlikenin boyutunu. Herkes neden deve kuşu misali kafasını kuma gömdü de,bana dokunmasın diyor.

Ülke şu anda tek bir ağızdan K.H.K’le yönetiliyor. Bir partinin seçilmiş milletvekilleri tutuklanıyor. Gazeteler basılıyor yazarlar yöneticiler tutuklanıyor. Kimse de çıkıp ses çıkartmıyor. 

Suçu varsa herkes cezasını çeksin. Ama bu yargı yolu ile olsun. Bir gecede karar verilmesin. 

* * *

Ben kabul edemiyorum bir vatandaş olarak.

Önce çözüm süreci dediler. Terör örgütleri ile kol kola girdiler. Aynı masada oturdular. Tam bir fiyasko ile sonuçlandı. Kimse de yahu sen benim askerime vatandaşıma polisime kurşun sıkan bu adamlarla niye kol kola girdin demedi. 

Hoca efendi için meydanlarda övgüler yağdırıp göğe çıkarttılar. Evdeki hesap çarşıya uymayınca bozuştular. Darbe adı altında ülkeyi tepe taklak ettiler. Sonra da biz yanılmışız,bizi kandırdılar dediler. Kimsede; Dur bakalım sen bu ülkeyi bu devleti yöneten adam değilmisin, sen bunları görebilir ,duyabilir,hissedebilir güçte olmalısın .O yüzden seni seçmedik mi demedi. Senin ekibin istihbaratın emrindeki binlerce insan bunun için çalışmıyorlar mı demedi.

İşte bu bu yüzden kabul edemiyorum.

Öyle kolay değil bu işler...

* * *

Bir ülke kurmak, bir yönetim şekli inşa etmek...

Bunları yaptıktan sonra da gelecekteki öngörüleri geniş bir vizyonla tahmin edip kaleme almak.

İç ve dış güçlerden gelecek tehlikeleri somut örneklerle bugünümüze taşıyabilmek...

Kurulmuş olan Türkiye Cumhuriyeti çatısına  toplumun her kesiminden vatandaşları İnsanları din, dil ırk ayırt etmeden toparlayabilmek...

Sahte oyunlarla değil ,gerçek zaferlerle bu ülkeyi vatan hainlerinden kurtarabilmek ,koruyabilmek...

Ve daha fazlası...

Sadece bir isimde toplandı bu güne kadar.

Mustafa Kemal ATATÜRK...

Onun kurduğu ülkeyi , cumhuriyeti yıkmaya çalışmayı bırakın. Daha iyi ne yapabiliriz onu bir düşünün planlayın. Dış ülke politikalarında bizden ileri ülkelere bakın örneklemeler yapın. İçe değil dışa bakın. İçe baktıkça batırdınız çünkü...

Biz çok güçlü bir ülkeyiz.

Ülkesini de çok seven bir milletiz.

Artık bu ülkeye ve bu millete zulüm etmeyi bırakın.

Kini ,nefreti , sevgisizliği ve mutsuzluğu yaşatmayı bırakın…

Din,dil ,ırk gözetmeksizin biz komşularımızla,arkadaşlarımızla,dostlarımızla Sevgi,Barış,Mutlu ve Huzurlu bir şekilde yaşamaya adayız. 

Siz Sadece izin verin...

2020 © Tüm hakları saklıdır. Feray Karagöz