Çalışmalarım

Feray Karagöz

Chp Çorlu İlçe Kadın Kollarının organize ettiği programa katılarak , hem katledilen kadınlarımızı andık hem de geleceğe umut tohumları ektik... Dünyanın her tarafında yüzyıllar önce olduğu gibi bugün de eşitlik, bağımsızlık, politik haksızlıkların ortadan kalkması ,seçme ve seçilme hakkı, daha iyi yaşama ve çalışma koşulları elde edebilmek ve farkındalık yaratmak amacıyla el ele verdik.

UNDP, İçişleri Bakanlığı, AB Delegasyonu arasında imzalanan Anlaşma bağlamında hayata geçen İç Güvenlik Sektörünün Sivil Gözetimin Güçlendirilmesi Projesinin , Yerel Eylem Planı üzerinde Çorlu Kaymakamımız Sn. Cafer Sarılı'nında katılımı ile , yerel güvenlik kurulu olarak 3. Danışma toplantımızı tamamladık. Kısa, orta ve uzun vadede projeler ve hedeflerimiz için, hız kesmeden eylem planlarımızı hayata geçirecek , mantıksal çerçeve neticesinde Değişim Haritasını hazırlıyoruz. Güvenli Toplum , Güvenli Çorlu, Güvenilir Türkiye için birlikte çalışacağız birlikte başaracağız.

UNDP, İçişleri Bakanlığı, AB Delegasyonu arasında imzalanan Anlaşma bağlamında hayata geçen İç Güvenlik Sektörünün Sivil Gözetimin Güçlendirilmesi Projesinin , Yerel Eylem Planı üzerinde Çorlu Kaymakamımız Sn. Cafer Sarılı'nında katılımı ile , yerel güvenlik kurulu olarak 2. Danışma toplantımızı iki günlük bir programla tamamladık. Çorlu güvenlik araştırması sonuçlarının paylaşıldığı toplantıda, hız kesmeden eylem planlarımızı hayata geçirecek ve Çorlu'muz için çalışmalarımızı birlikte tamamlayacağız Güvenli Toplum , Güvenli Çorlu, Güvenilir Türkiye için birlikte çalışacağız birlikte başaracağız.

Genel ve yerel sorunların ilgili kuruluşlara iletilmesinde köprü rolü oynayan, Pandemi döneminde vatandaşa hizmet konusunda maksimum çaba gösteren, Osmanlı'dan Cumhuriyet'e taşınan önemli bir yerel yönetim birimi olan Muhtarlarımız, Mustafa Kemal Atatürk'unde dediği gibi demokrasinin temel taşlarıdır. Bu önemli görevi icra eden kıymetli muhtarlarımızın 19 Ekim muhtarlar günü çelenk koyma töreninda bir araya geldik . Tüm muhtarlarımızın gününü kutluyorum.

Çorlu Tren Katliamının mağdurlarından Oguz Arda Sel'in annesi Mısra ÖZ, sosyal medya paylaşımları nedeniyle, hakaretten yargılanıyor. Asıl suçluların yargılanması gerekirken mağdurların yargılandığı bir sisteme karşı mücadele ediyoruz. Genel Başkan Yardımcımız Sayın Muharrem ERKEK, Milletvekillerimiz İlhami Özcan Aygun, Candan Yüceer, İl Başkanımız Şener Saygın, İlçe Başkanımız Özgür Ertaş, M.Ereğlisi İlçe Başkanımız Tolga Çalışkan , İl Kadın Kolları Başkanımız Nurten Yontar, İl ve İlçe yöneticilerimiz ile birlikte, sanık haline getirilen Mısra Öz'ün mahkemesindeydik. Duruşma ne yazik ki Şubat ayına ertelendi. Mücadelemiz devam edecek...

Chp Genel Başkan Yardımcımız Sn. Muharrem Erkek, Milletvekillerimiz İlhami Özcan Aygün, Candan Yüceer, Ilçe Başkanımız Özgür Ertaş ve ilçe yöneticilerimiz, İstanbul Gerçeği Genel Yayın Yönetmeni İmambakir Üküş ile Belediye Başkanımız Ahmet Sarıkurt'u ziyaret ettik.

Süleymanpaşa'da yapılması planlanan katı atık tesisinin Çorluya yapılması ile ilgili girişimin ardından ÇTSO başkanı İzzet Volkan ve oda başkanlarının katılımı ile gerçekleşen basın toplantısına bir vatandaş olarak merak ettiğim sorulara cevap alabilmek adına katıldım. Karatepe bölgesinde konut alanlarına 2.5 km mesafede yapılması planlanan bu tesisin bu güne göre değil hızlı büyüyen Çorlu'ya ve Tekirdağ'a göre yapılması , tarımın göbeğine değilde daha kıraç bölge/bölgelere yapılması hepimizin tek ağızdan söylemi idi. Tüm karar mekanizmalarında yer alan yöneticilerimizin bu doğrultuda karar vereceklerini umut ediyor ve #çorluçöplükolmasın diyoruz.

Çorlu Belediye Başkanımız Ahmet Sarıkurt ve Kent Konseyi yönetimi ve muhtarlığımız ile Reşadiye mahallemizde yer alan kamu kurumları ,sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile birlikte Reşadiye Mahalle Meclisimizi hayata geçirdik. Kuruluşunu gerçekleştirdiğimiz Reşadiye Mahalle Meclisimizin Çorlumuza hayırlı olmasını dilerim.Emeği geçen herkese teşekkürler ..

2020 © Tüm hakları saklıdır. Feray Karagöz