Çalışmalarım

Feray Karagöz

İstanbul Sözleşmesi’nin feshi girişimi sadece Anayasanın temel hak ve özgürlüklere ilişkin düzenlemelerine ve değiştirilemez hükümlerine aykırı değil; aynı zamanda iktidarın kadın düşmanı politikalarının devamına ilişkin bir niyet beyanıdır. Hayatlarımızı da, İstanbul Sözleşmesi’ni de pazarlık konusu yaptırmıyoruz! Sadece bugün değil gerekirse her gün sokaklarda olacağız.

Koç , Yeditepe , Bilgi üniversitesi gibi birçok üniversitede eğitimine devam eden pırıl pırıl gençlerden oluşan Ulusal Gençlik Platformunun 8 Mart gününe özel organize ettikleri panelde Cam tavan ve Türkiye'de kadının yerini anlatarak alandaki deneyimlerimizi paylaştım. Mücadeleye dahil gençler umudumuz.

Chp Ergene İlçe Kadın Kollarımızın organize ettiği programa katılarak 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününe özel her alanda eşitlik söylemlerimizi yeniledik. Sadece Siyasi söylemlerinde kadınların haklarından, eşitsizliğinden, mücadelesinden bahsettik.

Şirin Tekeli ve Türkiye feminist tarihinde mücadelesiyle iz bırakmış kadınların mirası Kadın Adayları Destekleme Derneği'nin organize ettiği ,CHP AB Temsilcisi Sn.Kader Sevinç’in konusmacı olduğu toplantı, önceki dönem Bakanımız Sn. Önay Alpago ile siyasetin, bürokrasinin ve Stk 'nın öncü isimlerinin katıldığı çok güçlü bir gundem eşliğinde gerçekleşti. Yurttaş odaklı, temsili demokrasiyi katılımcı demokrasiye dönüstürmemiz gerekliliği ,AB-Turkiye ilişkilerini, toplumsal cinsiyet eşitliğini ve kadının siyasetteki yeri gibi çok önemli konuları moderasyon görevini başarı ile tamamlayan Tuba Torun yönetiminde keyifle tartıştık ve dinledik. Emeği geçen herkese teşekkürler.

Yaşamadan ölenlerin, gülmeden ölenlerin, acıyı artık belki de hissetmeyenlerin günüdür. “Ne yaparsak yapalım değişmeyecek yaşanan bu dünya” diyenler böylesi bir günü, kadınların bu dayanışmasını bilmeyenler bu acıları yaşarken binlerce kez ölümü denemişlerdir. Acıyı, yalnızlığı, çaresizliği, pişmanlığı, terk edilmişliği en derin yaşayan dünyada ki yüz binlerin günüdür bu gün. Şiddet dünyaya hükmediyor. Dünya nüfusunun yarısını temsil eden kadınlar dünyanın her yerinde şiddet biçimlerini ve uygulamalarını yaşıyor. Aslında 25 Kasım tarihi isyanın, yaşamın değiştirilebileceğinin tarihidir, kadına yönelik şiddetin ortadan kaldırılması için uluslararası mücadele Günüdür. Bugün Jandarma ve Emniyet işbirliği ile Kades uygulamasını ve farkındalığı vatandaşlarımıza anlattık. #25KasımKadınaKarşıŞiddetleMücadeleGünü

Kadınların siyasetteki eksik temsili ve karşılarına çıkan bariyerler konusunda farkındalığın arttırılmasını hedefleyen Ka-der Kadın Adayları Destekleme Derneğinin, uluslararası Norveç Projesi kapsamında yayınlanacak olan röportajımız. Kadınları siyasi aktörler olarak güçlendirmek ve siyasette eşitsizliklerin yarattığı adaletsiz koşullar altında varlıklarını sürdürülebilir kılmak için birlikte çalışacağız birlikte başaracağız . Çünkü mücadele kazandırır... Bu projede emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler... Izlemek için TIKLAYINIZ..

Çorlu ilçemizdeki Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi açılışında çok kıymetli CHP Kadın Kolları Başkanlarımız Çorlu Fatma Erozkan, Ergene Emine Gakçı, Kapaklı Deniz Doğru Bilge, Marmaraereglisi Gizem Güzel Budak, Chp Marmaraereğlisi ilçe başkanımız Tolga Çalişkan ve değerli eşi Tuğçe Çalışkan, Ergene ilçe başkanımız Nuh Nuhoğlu ve yönetimdeki dostlarımızla müzemizi birlikte gezdik.

CHP Çorlu Kadın Kolları Başkanımız Fatma Erözkan ve yönetiminin 8 Mart Emekçi Kadınlar günü anma etkinliği kapsamında Süleyman Özmen hocamızın anlatımıyla "Tarih boyunca Türk Kadınının itibar mücadelesi ve ATATÜRK" konferansına katıldık. Emeği geçen herkese teşekkürler.

Çorlu Rotary kulübü, Kadın Haklarını Koruma Derneği ÇORLU şubesi ve Kasaid Derneği işbirliği ve Çorlu STK Platformu katkılarıyla kadınlarının var olma mücadelesi açısından çok önemli ve anlamlı bir gün olan 8 MART kapsamında Altınbaş Üniversitesinden Banu Dalaman hocamızın KÜRESEL KIZKARDEŞLİKTE BİRLEŞELİM sunumunu keyifle dinledik.

Sözde değil özde eşitlik taleplerinin karşılık bulacağı her türlü karar mekanizmaları ve sosyal yaşam alanlarında tüm haklarımızı özgürce kullanabildiğimiz bir dünya diliyorum. Susturulmadığımız, önümüze bariyerlerin konmadığı adaletli sistem yönetimi ile yaşayacağımız güzel günlere...

Kadınları siyasi aktörler olarak güçlendirmek ve siyasette eşitsizliklerin yarattığı adaletsiz koşullar altında varlıklarını sürdürülebilir kılmak için çalışacağız. Kadınların siyasetteki eksik temsili ve karşılarına çıkan bariyerler konusunda farkındalığın arttırılması hedeflenmelidir. Bu konuda mucadelemize devam edeceğiz.

Namık Kemal Üniversitesinde çok değerli dostum Gamze Varol hocamızın desteği ile öğrencilerle birlikteydik. Türkiye Kadın dernekleri Federasyonu ve Tekirdağ Barosu olarak "Kadın Mücadelesi, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Istanbul Sözleşmesi " gündem konularımızdı. #mücadelekazandırır şiarı ile yaptığımız her çalışma gibi bugünde çok verimli ve nitelikli bilgi paylaşımının olduğu seminerimizde emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Emeğin, mücadelenin adıdır 8 Mart. Kadının çarpık sisteme baş kaldırışıdır 8 Mart... Haklarını, eşit işe eşit ücret anlayışı için mücadele sonucu can kaybının yaşandığı gündür 8 Mart...

2020 © Tüm hakları saklıdır. Feray Karagöz