Çalışmalarım

Feray Karagöz

İçişleri Bakanlığı ile UNDP'nin ortaklaşa yürüttüğü ve Avrupa Birliği Delegasyonu tarafından finanse edilen İç Güvenlik Sektörünün Sivil Gözetiminin Geliştirilmesi Projesi 3. Aşama kapsamında Insan Odaklı Güvenlik ve Sivil Demokratik Gözetimi Eğitimi ile iki gün çok verimli bir programa katıldık ve sertifikamızı aldık. Güvenli toplum güvenilir Türkiye için birlikte çalışacağız birlikte başaracağız...

İç Güvenlik Sektörünün Sivil Gözetiminin Güçlendirilmesi Projesi (II. Aşama)” Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından yürütülüyor.

Erzincan-Bingöl-Tunceli Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ve aynı zamanda Ergene Cem Vakfı Başkanı kıymetli dostumuz Volkan Işıklı Ve yönetim kurulu üyesi Doğan Öğtem ziyaretimize geldiler. Çok keyifli bir sohbet ile süreci değerlendirdik. Zarif çiçeği ve keyifli sohbeti için çok teşekkür ederim.

İstanbul Gerçeği Genel Yayın yönetmeni İmam Bakır Üküş ve genel müdiresi Dilfiraz Değerli ile çok keyifli sohbet ederek , genel bir değerlendirme yaptık. Sahada yıllardır ciddi hak, hukuk ve adalet mücadelesini yürüten, toplumun her kesimine ulaşarak toplumsal birliktelik için emek veren dostlarımız ile mücadeleye devam edeceğiz.

İçişleri Bakanlığı ile UNDP'nin ortaklaşa yürüttüğü ve Avrupa Birliği Delegasyonu tarafından finanse edilen İç Güvenlik Sektörünün Sivil Gözetiminin Geliştirilmesi Projesi 3. Aşama kapsamında 25-26 Şubat 2021 tarihlerinde çevrimiçi Fransa Teknik Ziyareti gerçekleşti. Etkinlik kapsamında Fransa İçişleri Bakanlığı Sözcüsü ile bir E. Vali ve ayrıca Grenoble Belediye Başkanı ve ilgili kurumlardan temsilcilerin çeşitli sunumları ve her sunumun ardından soru-cevap bölümü ile Fransa yerel ve genel politikaları hakkında detaylı fikir alışverişinde bulunduk. Çorlu Kaymakamı Sn. Cafer Sarılı ve diğer pilot bölgelerin kaymakamlarının katıldığı bu toplantı bölgemiz için notlar aldığımız bir programdı. Güvenli toplum güvenilir Türkiye için birlikte çalışacağız birlikte başaracağız... #undp #içişleribakanlığı #sivilgözetimprojesi #sivilgözetim #avrupabirliği

UNDP VE İçisleri Bakanlığının is birligi ile hayata gecen İç Güvenlik Sektörünün Sivil Gözetiminin Güçlendirilmesi Projesi III. Aşama kapsamında düzenlenmesi planlanan yirmi adet farkındalık artırma etkinliğinin ilk turu Çorlu ile başladı. Etkinlik kapsamında uluslarası uzmanlar tarafından sunumlar gerçekleştirilirken, Çorlu Güvenlik Araştırması’nın sonuçları katılımcılarla paylaşıldı. Çorlu Yerel Önleme ve Güvenlik Kurulu temsilcisi olarak geliştirdiğimiz eylem planlarına ilişkin katılımcılara bilgi verdik. Güvenli toplum, güvenli Çorlu ve güvenilir Türkiye için birlikte çalışacağız birlikte başaracağız.

Tekirdağ Baro Başkanımız Sn. Sedat Tekneci'yi ziyaret ettik. Stk yöneticisi olarak bölgemizdeki çalışmaları değerlendirirken, siyasi çalışmalar ve gelişmelerle gündemi değerlendirdik. Güçlü toplum, güvenilir Türkiye için birlikte çalışacağız birlikte başaracağız.

Sivil Gözetim Projesi 3.Aşama "Pilot Güvenlik Yönetişim Yapılarının Yaygınlaştırılması" bileşeni kapsamındaki toplantımızı da tamamladık.

İç Güvenlik Sektörünün Sivil Gözetim Projesinin 3. Aşaması çalışma programına Türkiye'nin politikalarının değerlendirilmesi ve güçlendirilmesine ,Stk temsilcisi olarak 9-10 Kasım tarihinde yapılan 2 günlük programda katkı sunduk. UNDP, İçişleri Bakanlığı, AB Delegasyonu ve UNDP arasında imzalanan Anlaşma bağlamında hayata geçen bu Projenin genel amacı, iyi yönetim ilkelerine dayanan iç güvenlik sisteminin sivil ve demokratik denetimi ve insan merkezli güvenlik ve kamu güvenliği anlayışının sağlanmasıdır. Güvenli Toplum , Güvenilir Türkiye için birlikte çalışacağız birlikte başaracağız..

Sivil Gözetim Projesi 3. Aşama Pilot Güvenlik Yönetişim Yapılarının Yaygınlaştırılması bileşeni kapsamında 19-20 Ekim tarihlerinde düzenlenen iki günlük çalışma programına Kadın Haklarını Koruma Derneği ÇORLU şubesi olarak katılım sağladık. Yerelde ve genelde özellikle Kadına şiddet ve Çorlu'muzda yaşadığımız sorunlarla ilgili bir sunum gerçekleştirdim. 3 yıllık bu projede Kaymakamlık, Belediye, Kolluk Kuvvetleri, Stk ve yerel birim yöneticileri ile Çorlu'muz için çalışacağız.

"Emek, alın teri ve başarı el ele yürür" şiarı ile her zaman alanlarda beraber olmaktan gurur duyduğum, emeğin ve işçinin hak savunucuları olarak gördüğüm Disk Genel-İş Tekirdağ Şube Başkanı Mesut Alak ve sendika temsilcileri ile yine bir araya geldik. Temsilci seçimlerinin tamamlanması nedeni ile hem hayırlı olsun dedik hem de pandemi sürecindeki durum değerlendirmesini değerli başkanımızdan dinledik. Eylül ayındaki toplu sözleşme hazırlıklarını yapan yönetime kolaylıklar diledik.

Mtn Plastik Fabrikasındaki yemek ve ücret sorunlarından dolayı sendikalaşan işçilerin, sendikalaştığının öğrenilmesinden sonra ücretsiz izne çıkarıp sonrasında 25/2’inci maddeden atıldığı için Disk'e bağlı Lastik-iş sendikası Genel Başkanı Alaaddin Sarı, Disk Trakya Bölge Temsilcisi Salim Şen, Disk Genel-İş Tekirdağ Şube Başkanı Mesut Alak, Disk Birleşik Metal iş sendikası Çorlu Şube Başkanı Beyhan Atasever'in katıldığı basın açıklamasına destek için bir aradaydık. 15-16 Haziran örgütlü mücadelenin 50. Yılını geride bıraktığımız bu zorlu günlerde ,özellikle kadın işçilerin de fazlaca çıkarıldığı fabrikada işçilerimizin yanındayız. Direne direne kazanacağız...

1 Mayıs emek ve dayanışma gününde sendikalaşma ve birlik olmanın, birlikte hareket etmenin gücü ile bugün yine alanlardaydık. Haksızlıkların, eşitsizliklerin, adaletsizliklerin ve ezilmenin olmadığı, emeğin sömürülmediği, aydınlık, eşit ve güzel bir dünyayı göreceğimiz günlerin geleceği umuduyla, tüm emekçi kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutlarız.

2020 © Tüm hakları saklıdır. Feray Karagöz