Çalışmalarım

Feray Karagöz

İçişleri Bakanlığı ile UNDP'nin ortaklaşa yürüttüğü ve Avrupa Birliği Delegasyonu tarafından finanse edilen İç Güvenlik Sektörünün Sivil Gözetiminin Geliştirilmesi Projesi 3. Aşama kapsamında Insan Odaklı Güvenlik ve Sivil Demokratik Gözetimi Eğitimi ile iki gün çok verimli bir programa katıldık ve sertifikamızı aldık. Güvenli toplum güvenilir Türkiye için birlikte çalışacağız birlikte başaracağız...

İç Güvenlik Sektörünün Sivil Gözetiminin Güçlendirilmesi Projesi (II. Aşama)” Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından yürütülüyor.

İstanbul Sözleşmesi’nin feshi girişimi sadece Anayasanın temel hak ve özgürlüklere ilişkin düzenlemelerine ve değiştirilemez hükümlerine aykırı değil; aynı zamanda iktidarın kadın düşmanı politikalarının devamına ilişkin bir niyet beyanıdır. Hayatlarımızı da, İstanbul Sözleşmesi’ni de pazarlık konusu yaptırmıyoruz! Sadece bugün değil gerekirse her gün sokaklarda olacağız.

Erzincan-Bingöl-Tunceli Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ve aynı zamanda Ergene Cem Vakfı Başkanı kıymetli dostumuz Volkan Işıklı Ve yönetim kurulu üyesi Doğan Öğtem ziyaretimize geldiler. Çok keyifli bir sohbet ile süreci değerlendirdik. Zarif çiçeği ve keyifli sohbeti için çok teşekkür ederim.

Koç , Yeditepe , Bilgi üniversitesi gibi birçok üniversitede eğitimine devam eden pırıl pırıl gençlerden oluşan Ulusal Gençlik Platformunun 8 Mart gününe özel organize ettikleri panelde Cam tavan ve Türkiye'de kadının yerini anlatarak alandaki deneyimlerimizi paylaştım. Mücadeleye dahil gençler umudumuz.

Hatay Belediyesi meclis üyelerimize yönelik Belediyelerde Faaliyet Raporu Eğitimini il başkanımız, ilçe başkanlarımız, ilçe belediye başkanlarımız ve belediye meclis üyelerimizin katılımı ile gerçekleştirdik. Emeği geçen herkese teşekkürler...

İstanbul Gerçeği Genel Yayın yönetmeni İmam Bakır Üküş ve genel müdiresi Dilfiraz Değerli ile çok keyifli sohbet ederek , genel bir değerlendirme yaptık. Sahada yıllardır ciddi hak, hukuk ve adalet mücadelesini yürüten, toplumun her kesimine ulaşarak toplumsal birliktelik için emek veren dostlarımız ile mücadeleye devam edeceğiz.

Chp Çorlu İlçe Kadın Kollarının organize ettiği programa katılarak , hem katledilen kadınlarımızı andık hem de geleceğe umut tohumları ektik... Dünyanın her tarafında yüzyıllar önce olduğu gibi bugün de eşitlik, bağımsızlık, politik haksızlıkların ortadan kalkması ,seçme ve seçilme hakkı, daha iyi yaşama ve çalışma koşulları elde edebilmek ve farkındalık yaratmak amacıyla el ele verdik.

Chp Ergene İlçe Kadın Kollarımızın organize ettiği programa katılarak 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününe özel her alanda eşitlik söylemlerimizi yeniledik. Sadece Siyasi söylemlerinde kadınların haklarından, eşitsizliğinden, mücadelesinden bahsettik.

Chp Tekirdağ İl Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyelerimizden Nurgül İşgüder ve Makbule Ercan ile yaptığımız keyifli sohbete, Çorlu Gazeteciler Derneği Başkanı Levent Silistre de ziyareti ile bize eşlik etti. Çorlu'muz için birlikte farklı değerlendirmelerde karar kıldık. Birlikte çalışacağız birlikte başaracağız...

İçişleri Bakanlığı ile UNDP'nin ortaklaşa yürüttüğü ve Avrupa Birliği Delegasyonu tarafından finanse edilen İç Güvenlik Sektörünün Sivil Gözetiminin Geliştirilmesi Projesi 3. Aşama kapsamında 25-26 Şubat 2021 tarihlerinde çevrimiçi Fransa Teknik Ziyareti gerçekleşti. Etkinlik kapsamında Fransa İçişleri Bakanlığı Sözcüsü ile bir E. Vali ve ayrıca Grenoble Belediye Başkanı ve ilgili kurumlardan temsilcilerin çeşitli sunumları ve her sunumun ardından soru-cevap bölümü ile Fransa yerel ve genel politikaları hakkında detaylı fikir alışverişinde bulunduk. Çorlu Kaymakamı Sn. Cafer Sarılı ve diğer pilot bölgelerin kaymakamlarının katıldığı bu toplantı bölgemiz için notlar aldığımız bir programdı. Güvenli toplum güvenilir Türkiye için birlikte çalışacağız birlikte başaracağız... #undp #içişleribakanlığı #sivilgözetimprojesi #sivilgözetim #avrupabirliği

Chp Tekirdağ İl Kadın Kolları yönetim kurulu toplantısına katılarak çalışmalarını ve projelerini dinledik. Pandemi döneminde yerel ve genel siyasetin dinamikleri ve uygulamaları iktidara giden yolda çok önem arz ettiği için çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. Her önemli günü ve zamanı çok iyi değerlendiren ve üreten Başkanımız Nurten Yontar ve yönetimi ile birlikte çalışacağız birlikte başaracağız.

2020 © Tüm hakları saklıdır. Feray Karagöz